Tanssiryhmät ja orkesterit

Kreikkalaisia tansseja esittävät tanssiryhmät Suomessa:
Hamina

Mythos, Rauno Mannonen, 050 4047602, mannonen.rauno(at)gmail.com

Jyväskylä

Ta Takounia, Marja Kytövaara, marjakyt(at)gmail.com

Kuopio

Madares, Jarmo Savolainen,  044 585 2616, jarmo.savolainen(at)dnainternet.net

Pori

Kimata, Sirkka Backman, Korpraalintie 39 A 9, 28600 Pori, sirkka.backman(at)gmail.com

Rauma

Margaritari, Ritva Viitanen, Pulterinkuja 8, 26660 Rauma, ritvahelenaviitanen(at)gmail.com

Turku

Filia, Inkeri Nykänen, 044 5669740, inkeri.nykanen(at)dnainternet.net

Vaasa

Meltemia, Paula Isaksen, 040 056 8385, paula.isaksen(at)gmail.com

.

Kreikkalaista musiikki soittavat ryhmät Suomessa:

Mikäli yhtyeellä on kotisivut, pääset niille yhtyeen nimeä klikkaamalla.

Helsinki

Hamomili-yhtye Sofia Lakopoulos, 040 443 9377, meri-sofialakopoulos(at)hotmail.com

Laiki Familia Eero Heimolinna, 040 504 1875, eero.heimolinna(at)netsonic.fi

Lasse Liemola 050 58 58 985, lasse.liemola(at)liemola.com

Finlandiki Rebetiki Kompania Timo Puhakka, 040 839 2264, timo.m.puhakka (at) gmail.com

Kouvola

Tsantali Risto Taavitsainen, 050 542 1925, risto.taavitsainen(at)hotmail.com

Turku

Duo Sirtaki Kimmo Hyyppä, 040 582 93 66, duosirtaki(at)gmail.com

Opah Raimo Härkönen, 050 586 2314, raimondo(at)elisanet.fi

Vaasa

Souvlaki Orhistra Matti Jakobsson, 050 542 1925, mj(at)uwasa.fi

Vantaa

Duo Zorbas Kari Vannemaa, 044 357 6557, kari(at)duozorbas.com

.

ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΤΩΝ ΦΙΝΛΑΝΔΟ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟΝ