Tanssiryhmät ja orkesterit

Kreikkalaisia tansseja esittävät tanssiryhmät Suomessa:
Kuopio

Madares, Terttu Rönkko, terttumar.ronkko(at)gmail.com

Pori

Nefeli, Anne Myntti , anmyn7(at)gmail.com

Rauma

Margaritari, Ritva Viitanen, ritvahelenaviitanen(at)gmail.com

Vaasa

Meltemia, Paula Isaksen, 040 056 8385, paula.isaksen(at)gmail.com

.

Kreikkalaista musiikki soittavat ryhmät Suomessa:

Mikäli yhtyeellä on kotisivut, pääset niille yhtyeen nimeä klikkaamalla.

Helsinki

Hamomili-yhtye Sofia Lakopoulos, 040 443 9377, meri-sofialakopoulos(at)hotmail.com

Laiki Familia Eero Heimolinna, 040 504 1875, eero.heimolinna(at)netsonic.fi

Lasse Liemola 050 58 58 985, lasse.liemola(at)liemola.com

Finlandiki Rebetiki Kompania Timo Puhakka, 040 839 2264, timo.m.puhakka (at) gmail.com

Kouvola

Tsantali Risto Taavitsainen, 050 542 1925, risto.taavitsainen(at)hotmail.com

Turku

Duo Sirtaki Kimmo Hyyppä, 040 582 93 66, duosirtaki(at)gmail.com

Opah Raimo Härkönen, 050 586 2314, raimondo(at)elisanet.fi

Vaasa

Souvlaki Orhistra Matti Jakobsson, 050 542 1925, mj(at)uwasa.fi

Vantaa

Duo Zorbas Kari Vannemaa, 044 357 6557, kari(at)duozorbas.com

.

ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΤΩΝ ΦΙΝΛΑΝΔΟ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟΝ